O MARCE PAP DECO

PAP DECO to pionierska marka ekskluzywnych uchwytów meblowych i dekoracji ściennych z mosiądzu, łącząca tradycyjną technologię odlewniczą z nowoczesnym, innowacyjnym designem.

Kreujemy codzienne doświadczenia piękna, oddając hołd sztuce rzemieślniczej, korzystając z jednego z najbardziej trwałych i plastycznych naturalnych materiałów. Tworząc uchwyty i dekoracje ścienne z mosiądzu, wykorzystujemy mosiężne elementy, które nie pozostają już w użytku, wierząc w zrównoważony rozwój. Inspirujemy do zmian, które nie tylko odnajdą się w najnowszych trendach wnętrzarskich, ale przetrwają każdą próbę czasu.
pobierz katalog

HISTORIA FIRMY I MARKI

Marka PAP DECO zrodziła się w głowach Piotra i Marcina Paplińskich. Bracia wychowywali się w rodzinie artystycznej, która od ponad 30 lat zajmuje się szeroko pojętą metaloplastyką, w tym m.in. produkcją wyrobów artystycznych z mosiądzu i ekskluzywnych statuetek na najważniejsze wydarzenia w Polsce. Znajomość cech charakterystycznych mosiądzu, stały kontakt z materiałem oraz odkrycie rynkowej niszy doprowadziły braci do stworzenia pierwszego projektu mosiężnej dekoracji ściennej (Icon).

Po kilkunastu miesiącach tworzenia unikatowych ozdób na ścianę, w 2018 roku PAP DECO zadebiutowało z pionierską kolekcją mosiężnych uchwytów meblowych, wykorzystujących tę samą tradycyjną technologię odlewniczą, kreując nowy nurt w mosiężnych okuciach meblowych, które z powodzeniem wykorzystywane są w najbardziej wyrafinowanych wnętrzach domów prywatnych jak i przestrzeniach publicznych.

Obecnie bracia prowadzą firmę wspólnie z Ojcem, który zaszczepił w nich pasję nie tylko do mosiądzu, ale przede wszystkim do rzemiosła, designu oraz sztuki. PAP DECO powstało z myślą o tych, którzy cenią sobie przede wszystkim estetykę, unikalność, ponadczasowość, najwyższą jakość oraz dbałość wykonania.

FILOZOFIA MARKI

Dom to bezpieczna przestrzeń, dająca spokój i ukojenie, dlatego w PAP DECO tworzymy uchwyty meblowe oraz dekoracje ścienne z mosiądzu, które nie tylko zachwycają swoim designem, ale również dają poczucie stabilizacji. Tworzymy produkty ponadczasowe z najwyższej jakości materiału, inspirując do dokonywania wyborów na długie lata, gwarantujących poczucie spełnienia, wyróżnienia oraz satysfakcji.

Misja

Wierzymy w zrównoważony rozwój, dlatego każdy uchwyt i dekoracja ścienna wytwarzane są na specjalne zamówienie z mosiądzu pochodzącego z recyklingu.

Zmieniamy podejście do przedmiotów niegdyś kojarzonych przede wszystkim z funkcją, a dziś zdobiących wnętrza domów rodzinnych i przestrzeni publicznych.

Naszą misją jest inspirowanie do otaczania się pięknem płynącym z rzemieślniczej pracy ludzkich rąk oraz kreowanie wyjątkowych doświadczeń każdego dnia.
ZOBACZ PRODUKTY
ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA
100% mosiądz z recyklingu
RĘCZNE WYTWARZANIE
unikatowe uchwyty i dekoracje
PERSONALIZACJA
projekty na zamówienie
PONADCZASOWOŚĆ
design na lata

OD POMYSŁU DO REALIZACJI

PROJEKT

Inspiracja – czerpana z natury, architektury, geometrii czy piękna ludzkiego ciała to pierwszy punkt wieloetapowego procesu, zmierzającego do powstania mosiężnego uchwytu meblowego lub dekoracji ściennej. Uważność w patrzeniu na świat i otoczenie, przeradza się w rysunek techniczny, który staje się bazą do powstania rzeźby.

RZEŹBA

Kolejnym etapem jest przygotowanie formy, a następnie pierwszego odlewu mosiężnej dekoracji ściennej lub uchwytu meblowego z mosiądzu.

RĘCZNA
PRODUKCJA

To tutaj dzieło rzeźbiarza przekształcone zostaje w realny produkt, gotowy do ręcznej obróbki – cyzelowania, szlifowania, polerowania, patynowania czy pokrywania powłoką galwaniczną – działań wykonywanych każdego dnia przez mistrzów rzemieślnictwa.
cartcrossarrow-up