O nas

pap deco o nas produkty

Historia marki

Marka PAP DECO zrodziła się w głowie Piotra i Marcina Paplińskich. Bracia wychowywali się w rodzinie artystycznej, która od 28 lat zajmuje się szeroko pojętą metaloplastyką, w tym m.in. produkcją ekskluzywnych statuetek na najważniejsze wydarzenia w Polsce. Znajomość cech charakterystycznych mosiądzu, jego funkcjonalności, stały kontakt z materiałem oraz odkrycie rynkowej niszy doprowadziły braci do stworzenia pierwszego projektu mosiężnej dekoracji ściennej (Icon). Obecnie bracia prowadzą firmę wspólnie z Ojcem, który zaszczepił w nich pasję nie tylko do mosiądzu, ale przede wszystkim do rzemiosła i sztuki.

PAP DECO powstało z myślą o tych, którzy cenią sobie przede wszystkim estetykę, unikalność, ponadczasowość, jakość oraz dbałość wykonania.

Produkty

PAP DECO to przede wszystkim innowacyjne, ekskluzywne dekoracje ścienne oraz unikatowe uchwyty meblowe wytwarzane w 100% z mosiądzu, tradycyjną technologią odlewniczą.
Wszystkie produkty PAP DECO wykonujemy ręcznie, dbając o każdy szczegół. Dzięki praktycznie nieograniczonym możliwościom kompozycyjnym oraz poddaniu mosiężnych elementów źródłu światła ściany dekorowane PAP DECO stają się ponadczasowym dziełem sztuki.

Technologia

Większość produktów PAP DECO wykonujemy technologią odlewniczą – piaskową oraz woskową.
Technologia ta polega na zalewaniu uprzednio przygotowanych form ciekłym metalem, który po zastygnięciu i ręcznej obróbce staje się PAP DECO.

Czyszczenie

Wszystkie dekoracje ścienne od PAP DECO zabezpieczane są bezbarwnym lakierem lub tradycyjnie woskiem (w zależności od wzoru), natomiast ich czyszczenie polega na okolicznościowym przecieraniu zebranego kurzu szczotką z miękkim włosiem lub standardową końcówką odkurzacza do mebli tapicerowanych. Ze względu na właściwości mosiądzu, panele PAP DECO nie są odporne na zarysowania oraz silne detergenty (np. wybielacze).

Wybarwienia

Mosiądz jest bazą wszystkich projektów PAP DECO, jednak dzięki powłokom galwanicznym może uzyskiwać wybarwienia złote, miedziane oraz srebrne. Zarówno panele jak i uchwyty mogą podlegać również obróbkom takim jak szlifowanie, patynowanie czy szczotkowanie.

Jakość

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi Klienci cenią sobie przede wszystkim jakość i dbałość wykonania, dlatego też wszystkie tworzone przez nas produkty poddawane są ścisłej kontroli na każdym etapie ich produkcji.

Zamówienia indywidualne

Przyjmujemy zamówienia na projekty indywidualne, zarówno te, które od podstaw stworzone zostały przez projektanta jak i nasze obecne projekty w rozmiarze i wybarwieniu dostosowanym do potrzeb Klienta.

pap deco jakość zamówienia indywidualne